Informace o cookies na této stránce
Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací pro vylepšení uživatelského zážitku a vhodného cílení reklamy. Více je zde.
OMEZIT
POVOLIT
menu
30. 1. 2020
Marie Slavíková
Spiritualita

Radim Passer: Bohatství nemusí být jen o penězích 

 

První čtvrtletí Atmosféry provází téma Bohatství. Ať už jde o bohatství ve formě našeho času, prostředků, hodnot, leadershipu nebo třeba mezilidských vztahů. Většinu těchto témat propojil host lednové sobotní Atmosféry věřící developer a podnikatel Radim Passer. 

 

Kromě moderovaného rozhovoru, o kterém je právě tento článek, zaznělo na lednové Atmosféře také několik chválových písní v podání Atmobandu. Poté byla již tradičně možnost zůstat a sdílet bohatství vzájemné inspirace na Atmocafé. 

 

Atmosféra-plakát-leden 2020.jpg (116 KB)

 

 

Odvaha měnit svět

 

V 90. letech minulého století se Radim Passer pustil do podnikatelské činnosti. Nejprve se zabýval obchodem s nemovitostmi, později se však pustil do vlastního financování a výstavby.

 

Od těch dob jeho firma postupně vybudovala na kraji Prahy komplex budov s názvem BB centrum. Tyto budovy slouží převážně jako kanceláře a sídla mnoha důležitých firem a korporací z celého světa. V menším měřítku tu vznikly také bytové prostory, i proto komplexu nechybí kompletní občanská vybavenost. Nachází se zde obchody, restaurace, parky, dětská hřiště, sportoviště, křesťanská mateřská, základní i střední škola a mnoho dalšího. 

 

Host Atmosféry – Radim Passer.jpg (1.29 MB)

 

 

Jiný přístup k životu 

 

Rozhovor s Radimem Passerem vedl Mojmír Voráč. Probrali spolu jak pracovní, tak osobní život. Nedílnou součástí obojího je pro Radima víra v Ježíše Krista. Nebylo to tak ale vždycky. K víře dospěl až po náročné životní události, smrti jeho prvorozeného syna Maxe. 

 

V rozhovoru o svém byznysu uvedl, že lidé stráví v práci pro korporace zhruba třetinu svého života. Cíl jeho společnosti tedy není jen vybudovat a zrealizovat developerské projekty, ale také pomoct zaměstnancům firem, aby se v práci cítili hezky a příjemně. Tuto přidanou hodnotu a investici se snaží realizovat, přestože z toho neplyne přímý zisk navíc.Důležité je to, že jsou u něj lidé a klienti spokojení. Z developera se tak stal spíše dlouhodobým investorem BB centra, který klade důraz na kvalitu. I z těchto faktů vyplývá, že vše jde dělat i jinak, než je v naší společnosti běžné. 

 

 

Atmosféra leden 2020 - hudba.jpg (1.19 MB)

 

 

Podnikatelský i osobní příběh

 

Radim Passer se chtěl podělit s příběhem svého podnikání i důležitostí víry v jeho osobním životě s širokou veřejností. Proto napsal už čtyři knihy. První díl se jmenuje 3 a 1/2 roku aneb americký sen v Česku.

 

Troufám si říct, že autor v knize šokuje svou upřímností, když nevynechává ani náročné, nebo nelichotivé okamžiky svého života. Popisuje vzestupy a pády podnikání, své obrácení, lítost nad svými chybami a náročnou situaci v rodině po úmrtí jejich malého chlapečka. Těsně před tím, než se s ženou nechal pokřtít, jej navíc zradili jeho nejbližší spolupracovníci, kteří se pokusili „ukrást jeho společnost“. I s tím se ale dokázal vypořádat. Přiznal, že si uvědomil, jak je důležité se v práci obklopovat důvěryhodnými lidmi. 

 

 

Zázraky všeho druhu 

 

Po ztrátě jejich několikaměsíčního syna se Radimovi s jeho první ženou po pár letech povedlo přivést na svět zdravého Radimka. Za toto štěstí velmi děkoval Bohu. Zažil také Boží ochranu a požehnání ve svém byznysu. Avšak prožil i těžké a nepříjemné věci. Jeho první manželství se po nějaké době rozpadlo. To pro něj byla velká rána. Nicméně se později oženil podruhé a se svou současnou ženou má další čtyři syny. 

 

Také ve svém autě přežil nehodu, která vypadala velmi závažně. I lékaři byli šokování, že se jeho zranění hlavy rychle a samovolně zahojilo. Ve všech těchto událostech svého života vidí Radim působení Boha. Z toho můžeme chápat, že jeho život není jen o penězích, moci a prestiži. Sám se k tomu vyjádřil slovy: „Je jedno, kolik máte na konci života na účtu, pokud jste získali věčný život".

 

Věří, že „Bůh se dobře stará o to (ty), co mu patří". Tímto poselstvím chtěl povzbudit své posluchače na sobotní Atmosféře v Brně. Jeho příběh nám může být inspirací, ať už se v životě snažíme o dosažení jakýchkoliv cílů.

 

 

20200126_0349.jpg (882 KB)

 


 

Za fotky děkujeme Václavovi Klimeši.